­
­

تاریخ انتشار 1394/5/27

استاندار مرکزی در جریان سفر به شهرستان محلات، از امکانات و توانمندی های مجتمع گردشگری آبدرمانی دهکده محلات بازدید کرد و از نزدیک در جریان تحولات و اقدامات این مجموعه در مسیر توسعه قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی مجتمع گردشگری و آبدرمانی دهکده محلات، درجریان این سفر یک روزه که با همراهی معاونین استاندار، دکتر سلیمی نماینده مردم شهرستان های محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی، تنی چند از مدیران کل استان و نیز فرماندار شهرستان محلات، صورت گرفت، در خصوص وضعیت معادنی که به مجموعه های آب گرم محلات آسیب رسانده اند، تصمیمات راهگشایی اتخاذ گردید.

استاندار مرکزی با فاجعه بار خواندن وضعیت پیش آمده در خصوص تخریب سرمایه های ملی گفت : فعالیت معادن در محدوده آبگرم شهرستان محلات از مرز تخریب گذشته و به فاجعه تبدیل شده است و بنده به عنوان مسئول تامین امنیت استان با استفاده از تمامی اهرم های موجود مانع ادامه فعالیت این معادن خواهم شد.

دکتر زمانی قمی که پس از بازدید از شهرستان محلات و معادن اطراف آبگرم، در هتل گردشگری آبدرمانی محلات سخن می گفت، افزود: اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان باید تفاوت اساسی بین منطقه نمونه گردشگری آبگرم با دیگر نقاط قائل شود، زیرا پرداختن به جاذبه گردشگری این منطقه، اشتغالی چند برابری نسبت به فعالیت تعدادی محدود از معادن ایجاد می کند.

زمانی قمی در ادامه با تاکید بر ضرورت حفظ آبگرم محلات برای نسل های آینده تصریح کرد: متاسفانه طی سالهای گذشته تفاوتی بین این منطقه با دیگر نقاط گردشگری کشور صورت نگرفته است و از همین رو یکی از مصوبات سفر به شهرستان محلات ابطال مجوز فعالیت معادن فعال در اطراف آبگرم خواهد بود.

وی ضمن مردود دانستن صحبت های مسئولان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در توجیه شرایط پیش آمده و با انتقاد شدید از عملکرد این سازمان اظهار داشت : بدون شک، بنده با استناد به صحبت های فرماندار محلات به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان، سخنان وی را ملاک عمل قرار خواهم داد و از این پس بدون نظر فرماندار و نماینده مردم محلات در مجلس اجازه انجام هیچ نوع فعالیتی در مناطق اطراف آبگرم، امکان پذیر نخواهد بود که امیدوارم با اقدامات فوق، ظرف 10 سال آینده آبگرم محلات به یک منطقه نمونه گردشگری در خاورمیانه تبدیل شود.

وی  با تاکید بر حفظ حقوق مالکان معادن نیز گفت : ابطال مجوز فعالیت معادن باید با حفظ حقوق مالکان معادن و جایگزینی نقاط دیگر برای آنها صورت گیرد تا حقی از این افراد تضییع نشود، و بعلاوه از مسئولان صنعت، معدن و تجارت استان انتظار دارم با انجام روال معمول در ابطال مجوز معادن مذکور در اسرع وقت نسبت به این کار همت گمارند و در صورت اتلاف وقت از سوی این نهاد با تشخیص خود اقدامات عملی برای تعطیلی معادن را اجرایی خواهم کرد.