­
­

شهر محلات

مجموعه‌ای از چشمه‌های آبگرم است که در ۱۵ کیلومتری شمال شرق شهر محلات و در استان مرکزی واقع شده‌است. این چشمه ها در درمان بیماری‌های نقرس و همچنین بیماری کبدی، صفراوی – کلیوی و دستگاه گوارش مصرف دارد. به طور کلی استحمام در این چشمه‌ها اثرات شفا بخشی زیادی داشته است.

ادامه ی مطلب»


آب آشاميدني و كشاورزي منطقه را تامين مي كند از جاذبه هاي سياحتي بسيار با ارزشي نيز برخوردار است. آب نماي زيبا، درختان سر به فلك كشيده، چنار كهنسال و ارتفاعات صخره اي مشرف به اين چشمه در كنار هواي دلپذير و مطبوع آن همه ساله در فصل تابستان علاقه مندان بسياري به اين سمت فرا مي خواند.

ادامه ی مطلب»


از جمله جاذبه‌های دیدنی شهر محلات در استان مرکزی در فصل‌های مختلف است. به علت کثرت گلخانه‌ها و باغ‌های پرورش گل در محلات این شهر به نام‌هایی مانند هلند ایران، معروف شده‌است.

ادامه ی مطلب»


خرابه‌های یک معبد (خورهه) مربوط به دوره اشکانیان است و در شمال شرق شهرستان محلات، روستای خورهه واقع شده و تا شهر محلات به میزان ۴۸ کیلومتر بعد مسافت دارد. در خلال حفاری‌های باستانی تعدادی سفال و چند تکه نقره متعلق به دوره سلوکیان کشف شد.

ادامه ی مطلب»


این اثر در نزدیکی نیم‌ور قرار دارد. مورخان قدمت این بنا را به دوره ساسانیان مربوط می‌دانند. بنای چهار طاقی آن شامل ستون‌های سنگی استوانه‌ای شکل است که بر روی هم استوار شده‌اند. این بنا دارای اتاق‌های سرپوشیده و محلی برای برافروختن آتش بوده ‌است.

ادامه ی مطلب»